le petit yubbié

"le petit yubbié" Ezgi ve Çağrı adındaki iki sevgilinin oluşturduğu bir oyuncak markası. bu çift, keçeden, kağıttan ve resinden bazen kumaştan, bazense fimodan oyuncaklar ve aksesuarlar yapıyor. şu anda blog'da gördükleriniz Ezgi Genç'e ait fakat yakın zamanda Çağrı Akyurt'un oyuncaklarına da kavuşacağız...
kendi hediyelerini yapmayı çok sevmeleri sayesinde oluşturdukları bu marka, sizin gibi hediye vermeyi seven insanları bekliyor. unutmayın ki, arada kendimize vereceğimiz hediyelerden güzeli de yoktur.
unutmadan; le petit yubbié hediye yaparken olduğu kadar; hediyenin sahibinin yorumlarıyla, hikâyeleriyle ya da hediyesiyle çekilmiş fotoğraflarıyla da mutlu oluyor; çünkü bütün bunlar sayesinde, hediye verdiği arkadaşı paketi açarken, arkadaşının yanındaymış gibi hissediyor! lütfen siz de yorumlarınızı, hikâyelerinizi ya da fotoğraflarınızı bizle paylaşmaktan çekinmeyin!
ayrıca bize; herhangi bir isteğiniz, sorunuz, şikayetiniz olduğunda lepetityubbie[at]gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz."le petit yubbié" is a custom handmade toy workshop by Ezgi Genç and Çağrı Akyurt from İstanbul.
all felt and linen items are made by Ezgi Genç and all paper and resin models are made by Çağrı Akyurt.
le petit yubbié becomes as much happy as making a gift, when the owner of the gift shares a comment, a story or a picture with us; since with all these things we feel like you're opening the package and we're standing next to you! please do not hesitate to share your thoughts, stories and pictures with us.
besides that, you can contact us at lepetityubbie[at]gmail.com for all of your complaints, suggestions or questions.

18 Haziran 2010 Cuma

Gecikmiş bir post: Yubba! Series - Part 1

Selamlar,

Uzunca bir süre planlayıp harekete geçtiğim Yubba! adında bir projem vardı hatırlarsanız. 21 Ocak - 21 Şubat tarihleri arasında Milk Gallery & Design Store'da düzenlenen Milk Gone Mad Paper Toy Show, sağolsun bu projeyi sahiplendi ve Yubba!ları 1 ay boyunca sergiledi.

Sergiden sonra tüm Yubba!lar ücretsiz olarak download edilebilecek demiştik; ama bir türlü bloga ekleme fırsatı bulamadık. Gün bugündür!

Aşağıda Yubba!ların fotoğraflarını görebilir, beğendiğinizi bilgisayarınıza yükleyip, print edip, yapıştırıp, evinizin en güzel köşesine koyabilirsiniz :) Hepinize iyi eğlenceler!

Teşekkür:
Beni projenin hiçbir aşamasında yalnız bırakmayan ve projenin tüm heyecanını benimle paylaşan sevdiceğim Ezgi'ye, Yubba!ları sevgiyle bağrına basan Milk Gallery'e (Dolayısıyla Can, Elif ve Nesli'ye) ve milyonlarca işi arasında beni kırmayıp Yubba!lara bir karakter, bir hayat veren tüm sanatçılara çok çok teşekkür ederim! Siz olmasaydınız Yubba! bembeyaz bir kağıt parçasından ibaret olurdu...

Etkinlik görsellerine buraya tıklayarak ulaşablirsiniz.

English Summary:
Thanks to all artists who participated in Yubba! Project. Without you, Yubba! would nothing more than a blank piece of paper...

You can find the event photos here.

Artists are in alphabetical order.

Dyadic [Download PDF]

Duygu Esentürk [Download JPG] - [2nd Model]

Ece Diçmen [Download PDF]

Eric Wirjanata [Download PDF]

Esra Arıcı [Download PDF]

Tomorrow: More excellent models from Gemma Correll, Japi Honoo, Luke Glood, Michael C. Hsiung, Milkyhead, Olcayto Cengiz, Pamela Halomoan, Sernur Işık, Toygun Özdemir, Yusuf Gençer, Toytoi and me :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder