le petit yubbié

"le petit yubbié" Ezgi ve Çağrı adındaki iki sevgilinin oluşturduğu bir oyuncak markası. bu çift, keçeden, kağıttan ve resinden bazen kumaştan, bazense fimodan oyuncaklar ve aksesuarlar yapıyor. şu anda blog'da gördükleriniz Ezgi Genç'e ait fakat yakın zamanda Çağrı Akyurt'un oyuncaklarına da kavuşacağız...
kendi hediyelerini yapmayı çok sevmeleri sayesinde oluşturdukları bu marka, sizin gibi hediye vermeyi seven insanları bekliyor. unutmayın ki, arada kendimize vereceğimiz hediyelerden güzeli de yoktur.
unutmadan; le petit yubbié hediye yaparken olduğu kadar; hediyenin sahibinin yorumlarıyla, hikâyeleriyle ya da hediyesiyle çekilmiş fotoğraflarıyla da mutlu oluyor; çünkü bütün bunlar sayesinde, hediye verdiği arkadaşı paketi açarken, arkadaşının yanındaymış gibi hissediyor! lütfen siz de yorumlarınızı, hikâyelerinizi ya da fotoğraflarınızı bizle paylaşmaktan çekinmeyin!
ayrıca bize; herhangi bir isteğiniz, sorunuz, şikayetiniz olduğunda lepetityubbie[at]gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz."le petit yubbié" is a custom handmade toy workshop by Ezgi Genç and Çağrı Akyurt from İstanbul.
all felt and linen items are made by Ezgi Genç and all paper and resin models are made by Çağrı Akyurt.
le petit yubbié becomes as much happy as making a gift, when the owner of the gift shares a comment, a story or a picture with us; since with all these things we feel like you're opening the package and we're standing next to you! please do not hesitate to share your thoughts, stories and pictures with us.
besides that, you can contact us at lepetityubbie[at]gmail.com for all of your complaints, suggestions or questions.

8 Aralık 2009 Salı

le petit yubbié designer paper toy: yubba!


keçe departmanımızın harıl harıl kişisel sergisine çalıştığı şu günlerde, bir sergi heyecanını da kağıt departmanımız yaşıyor (departman neyse artık hehe)! bir yandan milk'in muhteşem kağıt sergisine, bir yandan da Türkiye'nin ilk Urban Paper Toy serisi olan "yubba!"ya hazırlanıyoruz.

yubba!, kolları ve bacakları olan, humanoid bir dikdörtgen prizma; ama onun bu bembayaz suratına renk getirmek elinizde!

projeye katılacak isimler arasında extramücadele, bengi gençer, engin öztekin, sadi tekin, milkyhead, eray yaşar, burak şentürk, olcayto cengiz, japi honoo, guy mckinley, michael hsiung, eric wirjanata, sawaru, alexander gwynne ve (henüz cevap alamasak da umuyoruz ki) joe ledbetter bulunuyor!

"ben de küçük yubba! için bir karakter tasarlamak istiyorum!" derseniz, buraya tıklayarak boş yubba! template'ini bilgisayarınıza PDF ve JPG formatlarında indirebilirsiniz.

gönderdiğiniz karakterler milk'te de sergilenecek olduğundan, 21 aralık'a kadar karakterlerinizin elimize geçmesi gerekiyor.

gönderdiğiniz format önemli değil, kağıt üstüne çizip scan edebilirsiniz de; ama her zaman için tercihimizi PDF'ten yana kullandığımızı da belirtmek isteriz :) ayrıca sayfadaki boşlukları da dilediğinizce süsleyebilirsiniz!

sergiye katılan, katılmayan tüm eserler aynı zamanda le petit yubbié blog'undan ücretsiz olarak indirilebiliyor olacak :)

tasarımlarınızı veya sorularınızı lepetityubbie@gmail.com adresine heyecanla bekliyoruz!